پاناسونیک دوربین دیجیتال جدید خود را با قابلیت فیلم برداری HD و مجهز به سیستم Micro Four Thirds معرفی و آن را LUMIX DMC-GH1 نام گذاری کرد.

این شرکت دوربین جدید خود را چنین معرفی می کند. "یک دورگه خلاق، که قابلیت ویدئویی HD را با دوربین عکاسی حرفه ای تان همراه می سازد." این دوربین که در رده دوربین های DSLR قرار می گیرد، توانایی ضبط تصاویر ویدئویی AVCHD را با کیفیت 1080p/24p دارد. این دوربین همچنین از توانایی کار با لنزهای قابل تعویض زوم بالای لومیکس ( LUMIX G VARIO HD 14-140mm/F4.0-5.8 ASPH./MEGA O.I.S. ) برخوردار است.

برای راحت تر شدن کار فیلمبرداری در قسمت پشتی دوربین یک کلید مجزا برای ضبط تصاویر تعبیه شده تا بدون نیاز به تغییر Mode دوربین، بتوان سریعا بین عکس برداری و فیلمبرداری جابجا شد و از هر دو قابلیت بهره برد. از دیگر قابلیت های این دوربین می توان به امکان استفاده مستقیم از برخی تنظیمات نوردهی (مانند exposure، تنظیم دیافراگم و سرعت شاتر) قبل از انجام عکاسی اشاره کرد. همچنین با استفاده از سنسور چشمی؛ تصویر به صورت خودکار بین چشمی دوربین و صفحه نمایش 3 اینچ کیفیت بالای 460،0000 نقطه ای جابجا می شود. بدین صورت که وقتی شما چشمتان را به ویزور نزدیک کنید پیش نمایش عکس را در آن می بینید و LCD خاموش است و وقتی سرتان را از دوربین دور می کنید تصویر از ویزور به صفحه نمایش منتقل می شود.

Micro Four Thirds: استانداردی است که توسط دو شرکت المپوس و پاناسونیک برای طراحی و توسعه دوربین های دیجیتال کامپکت معرفی گردیده است. تاکید این استاندارد بر این است که دوربین های کامپکت به گونه ای طراحی شوند تا بتوانند از تمامی لنز های قابل تعویض تحت این استاندارد استفاده کنند.